
På besøg hos Weiz
I sidste uge var jeg i smut forbi Ulla, som designer mærket Weiz og har en hyggelig butik på Nørrebo. Hun håndlaver selv alle smykkerne og når hun skal designe f.eks en ny kjole, starter hun helt fra bunden, laver selv mønstret, retter det til og som på billede 4, har hun selv indfarvet stoffet, så det får det helt rette look, så cool!
Weiz er hovedsageligt et kjole og accessories brand, kollektionen er fyldt med både boheme maxikjoler med print, cocktail kjoler med palietter, fine hverdagskjoler og festlige rober. Og så er jeg vild med alle de skønne accessories, læder øreringe, stjerne armbånd, tørklæder og meget mere. Du kan følge med hos Weiz lige her.
Lullumut
Sikke en hyggelig biks 🙂 Hvor er det dejligt, når de mindre og mere ukendte steder bliver gjort mere kendte her på blogs <3
emidel
Jaa så hyggelig 😀 Er glad for at du kan li’ indlægget <3
Natascha Coester
Fine ting, er ret vild med “smykkevæggen” 🙂
emidel
Ja det er en fiiin væg 😀
Marie Louise
Det ser fint ud! Er ret vild med det der stjerne læderarmbånd (:
emidel
Det er nice med stjerner 😉
Ditte N.
Søde smykker 😀
emidel
Jaa vædig søde 🙂