
Triumph Pre Styling Party hos #glowrepeat
Photos by Martina Zemanová & Emilie Delance
Sidste fredag stod den på total girl party, mit firma #glowrepeat havde arrangeret et pre styling event for Triumph! 20 svenske og hollandske bloggere var blevet fløjet ind til Triumph’s store #myamourette party på Moltkes Palæ. Inden da var de på besøg i vores beauty studio til lingeri fitting med Triumph’s ikoniske amourette bh, psst du kan også komme til fitting, se mere her: Amourette Celebration Tour.
Der stod makeup artister klar til at lave Triumph makeup looks, som vi havde designet til eventet. Dygtige Creative Educator fra ghd Pernille og hårstylist Jeanette lavede lækkert ghd hår! Der var alt lige fra Hollywood krøller til wavy glam. Vi fik lækkert sushi fra Sticks’n’Sushi, som er vores nabo lige ved Landgreven. Michael fra BYOH aka Mr. Matcha-man, lavede skønne matcha latte & grape drinks, ikke dårligt som den eneste herre blandt 30 kvinder ;).
En ny guilty pleasure er banana joe chips! Lavet helt naturligt af bananer, så gode! Til at slukke tørsten var der Vitamin Well, min favorit er Stevia Grace med fersken & mango smag. Til en festlig aften skal der selvfølgelig også cocktails til! Jeg er vild med Norhlund’s elegante flasker, som indeholder nordiske ingredienser, så som havtorn, hyben og hyldeblomst.
Det var så fantastisk at møde alle de søde bloggere, nogle af dem kan jeg huske fra way back! Jeg elsker altid når man skal gøre sig klar sammen, inden man skal til en stor fest eller i byen, og samme stemning var i luften denne aftenen. I selskab med balloner drog vi alle til den store party på Moltkes Palæ, her var der pyntet flot op i de overdådige rum. Modeller som havde været en tur forbi os inden, var all glammed up, stod og poserede i undertøj. Her mødte vi flere søde blogger girls, snuppede nogle drinks og dansede natten lang. Tak til alle for at gøre aftenen fantastisk!
Anna
Det ser jo helt vildt tøsehyggeligt ud!